Хто така небесна цариця?
Запитання: Хто така небесна цариця?
Відповідь: Фраза «небесна цариця» зустрічається в Біблії двічі, й обидва рази – у книзі Єремії. Перший випадок пов'язаний з діями ізраїльтян, які викликали Господній гнів. Цілі сім'ї брали участь в ідолопоклонстві. Діти збирали дрова, а чоловіки розводили багаття та споруджували вівтарі неправдивим богам. Жінки ж замішували тісто та пекли калачі «небесній цариці» (Єремії 7:18). Це стосується Іштар, ассірійської та вавилонської богині, також званої іншими групами Астартою або Ашторет. Вважалося, що вона була дружиною Ваала, відомого також як Молох. Жінки поклонялись Астарті як богині родючості і, оскільки народження дітей було дуже бажаним у ті часи, культ цієї «небесної цариці» набув значного поширення серед язичницьких цивілізацій. На жаль, це стосувалося також ізраїльтян.
Друга згадка про царицю неба знаходиться в Єремії 44:17-25, де пророк сповіщає людям передане йому Господнє слово. Він нагадує, що непослух та ідолопоклонство викликали великий Божий гнів і що їм загрожує покарання, якщо вони не покаються. Люди відповіли, що не бажають відмовлятися від поклоніння ідолам, обіцяючи продовжити жертви богині неба, Астарті, та дійшли до того, що почали приписувати їй мир і процвітання, отримані з Божої благодаті й милості.
Не зовсім зрозуміло, звідки виникла ідея про те, що Астарта була «дружиною» Єгови, але це демонструє, як змішування язичництва, що звеличує богиню, з поклонінням істинному небесному Богові може призвести до «поєднання» Господа з Астартою. Оскільки ж у поклонінні Астарті значна роль приділялася сексуальності (народження дітей,", то для недалекого розуму відповідні стосунки, безумовно, означали наявність Iнтимних зносин. Очевидно, що ідея про «небесну царицю» як дружину або коханку небесного Бога є ідолопоклонством і не відповідає святому письму